Wybrzeże Bałtyku – Ustronie Morskie

Wybrzeże Bałtyku – Ustronie Morskie

2 czerwca, 2019 0 przez Doradca Filmowy

To popularne letnisko jest jednym z najważniejszych punktów na mapie Wybrzeża Słowińskiego. Bliskość Kołobrzegu oraz dobre zagospodarowanie to czynniki, dzięki którym turystyka ma się tu doskonale. Ustronie Morskie ma się czym pochwalić, a wczasy spędzone na terenie tej miejscowości mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń.

 

Wybrzeże Bałtyku – Ustronie Morskie

 

Ta osada rolniczo-rybacka może się pochwalić długą historią. Wiadomo, że jej początki przypadają na przełom XIII i XIV stulecia, a pierwsze wzmianki pisane na jej temat pojawiają się w dokumentach z lat 30-tych XIV wieku. W XV wieku wieś ta stała się własnością benedyktynek z kołobrzeskiego klasztoru, jednak w XVI wieku trafiła w ręce książąt pomorskich.

W XIX wieku na terenie miejscowości tej zaczęła się rozwijać turystyka, która dziś ma ogromne znaczenie dla lokalnej gospodarki. Jakie atrakcje są tu najważniejsze dla turystów?
Do spędzenia wakacji właśnie w tej części wybrzeża zachęca wiele czynników. Malownicza okolica, piękne plaże oraz dobre zagospodarowanie mają tu ogromne znaczenie.

Turystów intrygują też okoliczne atrakcje i zabytki, dzięki którym wczasy nad morzem stają się jeszcze ciekawsze. Kusi m. im. lotnisko w Bagiczu, budowane przez Niemców w tajemnicy w latach 30-tych XX wieku. Przyciąga też skansen wypieku chleba, park zdrojowy oraz promenada, dzięki której letnicy mogą się tu cieszyć spacerami w pięknym otoczeniu.

Kto znajdzie tanie noclegi w rejonie tej miejscowości, ten z pewnością na nudę nie będzie mógł narzekać. Ustronie Morskie dla każdego z nas może się stać wymarzonym miejscem na wczasy nad morzem oraz letniskiem, na teren którego będziemy chętnie wracać.

Artykuł powstał dzięki portalowi Mieszkanie Kołobrzeg