Spa dla dwojga. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Spa dla dwojga. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Planujesz romantyczny weekend we dwoje? A może marzy Ci się dzień regeneracji dla ciała i umysłu razem z partnerem? Warto czasem oddać się w dobre ręce i zwyczajnie odpocząć. Świetnym pomysłem na relaks w parze jest wypad do spa. To dobre rozwiązanie na spędzenie kilku odprężających chwil. Aby wypad był udany, warto jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniej opcji.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu ze spa?

Jeżeli decydujecie się na dłuższy wyjazd, warto zastanowić się nad wyborem hotelu, który oferuje usługi spa. Zaoszczędzi to czas na dojazdy. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że niektórzy mężczyźni nie przepadają za zabiegami upiększającymi. Właśnie dlatego dobrze by było, gdyby w hotelu dostępne były również inne rozrywki. Dzięki temu każda osoba będzie mogła odprężyć się w sposób, w jaki lubi.

Można przykładowo wybrać się na wspólny masaż, po którym partner odwiedzi park linowy lub kręgielnię. Oczywiście warto również wcześniej sprawdzić dostępność zabiegów w hotelowym spa. Czasem okazuje się, że do dyspozycji gości są jedynie jacuzzi i sauny.

Jak wybrać jednodniowy pakiet spa dla pary?

Jeżeli nie macie tyle czasu, by spędzić kilka dni w klimatycznym hotelu, spokojnie możecie udać się do centrum odnowy biologicznej. Większość takich salonów oprócz pojedynczych zabiegów oferuje swoim klientom również całodniowe pakiety, także w opcji dla dwojga.

Taki pakiet jest świetnym pomysłem na wspólne spędzenie dnia. Oczywiście pod warunkiem, że obie połówki lubią oddawać się tego typu rozrywkom. W takim wypadku przede wszystkim należy wspólnie zastanowić się nad wyborem poszczególnych zabiegów.

Niektóre centra odnowy proponują różne zabiegi dla każdej osoby. Sprawia to, że są one dopasowane do indywidualnych potrzeb. Czasem zdarza się, że wszystko jest ustalane dopiero na miejscu po konsultacjach z kosmetyczką. To najlepsze rozwiązanie. Jeżeli jednak nie wchodzi ono w grę, trzeba podjąć tę decyzję samodzielnie.

Warto w takim przypadku zdecydować się na relaksacyjne masaże całego ciała, dobrym wyborem może okazać się masaż czekoladowy. Obydwie osoby skorzystają również na pewno na peelingu kawitacyjnym i odżywczych maseczkach lub ampułkach. Warto także zadbać o dłonie i stopy.

Najważniejsze jest, by decyzja była podjęta wspólnie. Decydowanie za drugą osobę nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli Twój partner nie jest wielkim entuzjastą odnowy biologicznej, warto zastanowić się nad dłuższym wyjazdem, podczas którego każde z was będzie mogło odprężyć się tak, jak lubi. Można wspólnie udać się na jakiś zabieg, a później na jakiś rozłączyć.

Podczas dokonywania wyboru dobrze jest również poczytać opinie na temat danego salonu odnowy, by mieć pewność, że wypad na pewno będzie udany. W końcu zostawiamy tam niemałe pieniądze. Po przeanalizowaniu wszystkich tych aspektów z pewnością można wspólnie wybrać najlepszą opcję i mieć pewność, że wspólny wypad do spa będzie czasem prawdziwego relaksu i odprężenia.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille