Rodzaje smyczy dla psa? Poznaj nasze rozwiązania

Rodzaje smyczy dla psa? Poznaj nasze rozwiązania

24 lutego, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Spacery z psem to codzienność, dlatego należy zadbać o to, by zapewniały jak największy komfort obu stronom. Zadbasz o to wyposażając się w odpowiedni rodzaj smyczy. Za ich pomocą możesz ułatwić ukochanemu czworonogowi wyrobienie odpowiednich zachowań i nawyków. Poznaj różne rodzaje smyczy dla psa, sprawdź czym się od siebie różnią i w jakich przypadkach sprawdzają najlepiej.

Rodzaje smyczy dla psa

W zależności od rasy, wieku i rozmiarów Twojego pupila, a także tego na jakich aktywnościach skupiacie się podczas spacerów, należy dobrać odpowiedni rodzaj smyczy. Te dzielą się na klasyczne, przepinane, automatyczne i z amortyzatorem. Tradycyjne modele są odpowiednim wyborem na codzienne spacery. Zazwyczaj wykonane są z wytrzymałych taśm z tworzyw sztucznych albo linki. Dla większych psów należy wybrać te szersze. Nie rozwijają się, ani nie rozciągają, dlatego łatwo kontrolować odległość, z jaką pies chodzi przy nodze. Wersje przepinane, posiadają na swojej długości dodatkowe zapięcia na karabińczyki. Umożliwia to prostą regulację długości smyczy i wielkości jej uchwytu. Jeżeli podczas spaceru lubisz zapewniać swojemu czworonogowi maksymalną swobodę, warto postawić na smycz automatyczną typu flexi. Można je swobodnie zwijać i rozwijać, zwiększając lub skracając ich długość. W razie gdyby zaszła nagła potrzeba zatrzymania psa, można zablokować rozwijanie smyczy przyciskiem i szybko skrócić dystans do pupila. To idealne rozwiązanie dla ciekawskich czworonogów, które lubią badać teren w oddaleniu od właściciela.

Smycz dla szczeniaka

Co istotne, nie każdy rodzaj smyczy będzie odpowiedni do wyprowadzania szczeniaka. W tym okresie psy chłoną wszystko jak gąbka i należy zadbać o to, by nauczyły się właściwych zachowań. Powszechnie odradza się we wczesnym etapie życia psów, korzystania z modeli automatycznych i rozwijanych. Mogą wyrobić w nich nawyk ciągnięcia. Idealna smycz dla szczeniaka to ta klasyczna. Zapewnia odpowiednią kontrolę właścicielowi i umożliwia sprawne reakcje na działania psa.

Smycz dla psa do biegania

Jeżeli wspólne spacery z Twoim pupilem przebiegają pod znakiem intensywniejszych aktywności, to postaw na smycz z amortyzatorem. Ten model zabezpiecza zarówno czworonoga jak i jego właściciela, przed obciążeniami stawów, które występują podczas szarpania smyczy. Niezależnie od tego czy szukasz smyczy dla psa do biegania, czy jakiejkolwiek innej, warto odwiedzić sklep TipTop24. Znajdziesz tam akcesoria najlepszej jakości!