Pakiety medyczne a konsultacje medyczne w domu

Pakiety medyczne a konsultacje medyczne w domu

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Każdy z nas ma prawo do tego, aby korzystać z publicznej służby zdrowia. Tylko że rosnąca lawina wykupionych prywatnych pakietów medycznych pokazuje, iż wolimy zdecydować się na taką opiekę zdrowotną. Wiele prywatnych placówek medycznych przyznaje, że zainteresowane ich usługami wzrasta, a klienci decydują się na wykupienie indywidualnych i rodzinnych pakietów medycznych.

Opieka zdrowotna dla każdego

Obecnie prywatne pakiety medyczne dedykowane są dla wszystkich ludzi. Jeszcze kilkanaście lat temu, ten medyczny przywilej zarezerwowany był najczęściej dla pracowników wielkich korporacji. Tylko firmy miały dostęp do czegoś takiego, dbając o zdrowie swoich podwładnych.

Chociaż należy dodać, że to sam pracownik musiał za wszystko zapłacić. Nie był on do niczego zmuszany, ale i tak duża ilość osób decydowała się na takie możliwości, z zadowoleniem uznając, że dostęp do lekarzy jest o wiele korzystniejszy.

Z czasem prywatne pakiety medyczne stały się dostępne nawet dla klientów indywidualnych, którzy mieli już dość wielkich kolejek w publicznej służbie zdrowia. Po co czekać na wizytę u specjalisty kilka miesięcy, skoro wszystko można mieć praktycznie od ręki? To właśnie umożliwia prywatna opieka medyczna.

Oferta prywatnych pakietów medycznych

Co otrzymuje pacjent w ramach prywatnej opieki medycznej? Wszystko zależne jest dokładnie od przychodni, gdzie się zapiszemy. Oferta (w szczególności pod względem cenowym) może się nieco różnić.

Wśród takich punktów stałych wymienić za to można:

podstawową opiekę medyczną (pomoc internisty, pediatry, lekarza medycyny rodzinnej),

specjalistyczną opiekę medyczną (dermatolog, ortopeda, alergolog, anestezjolog, pulmonolog, urolog, onkolog, laryngolog, hematolog, psychiatra, reumatolog, diabetolog, endokrynolog, ginekolog),

badania radiologiczne (rezonans magnetyczny, mammografia, tomografia komputerowa, RTG, USG),

badania laboratoryjne (cytologia ginekologiczna, morfologia krwi, badanie moczu),

bilans zdrowia dziecka,

szczepienia przeciwko grypie,

podstawowe badania pielęgniarskie (np. iniekcje, usunięcie szwów, EKG, założenie i zmiany opatrunków) itd.

Domowa wizyta

W ramach prywatnych pakietów medycznych można również zdecydować się na wykupienie możliwości wizyt domowych. Nigdzie nie trzeba będzie chodzić. Wizyta odbędzie się w domu. Uwaga! Chęć takiej wizyty należy zgłosić tego samego dnia, nie na ostatnią chwilę. Prywatna wizyta w domu jest wielu pacjentom na rękę. W szczególności, jeżeli ktoś ma kłopoty z poruszaniem się lub też jest rodzicem małego dziecka.

W czasach pandemii wiele osób miało problem z tym, aby dostać się do gabinetu lekarskiego publicznego. Ratunkiem okazały się prywatne wizyty w domach, które pomagały w trafnym rozpoznaniu jednostki chorobowej.

Jak więc widać — poszerzenie swojego pakietu medycznego o taką możliwość, niesie ze sobą wiele korzyści. Dbajmy o swoje zdrowie. Nawet jeżeli przy tej okazji na ten cel będziemy musieli wyłożyć dodatkowe pieniądze. Lepiej działać wtedy, kiedy jeszcze mamy na to czas.

MedicCentre.pl
Artykuł powstał we współpracy z mediccentre.pl