O co pytać firmę przeprowadzkową, aby powierzyć im swój dorobek?

O co pytać firmę przeprowadzkową, aby powierzyć im swój dorobek?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Przeprowadzka – nader skomplikowany proces, który może sprawić, że status naszego życia znacznie się poprawi lub też nasza firma zmieni swój adres. W obecnych czasach coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług firm przeprowadzkowych jak np. firmy Liderpak. Ich specjalizacją są przeprowadzki w Gdańsku. O co pytać firmę przeprowadzkową, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ich usług?

Jaki mam cel?

Zanim taka firma, jak Liderpak przyjedzie do naszego domu lub do firmy, musimy poznać swój cel. Czy zamierzamy przewieźć swój całościowy dorobek, czy tylko część? Przykładem może być, chociażby przeprowadzka dziecka, które decyduje się na zamieszkanie na swoim. Wszystkiego, co będzie miało w domu, zabierać nie będzie, więc rzeczy takiej osoby na pewno nie zajmą dużo miejsca.

Innym przykładem może też być wymiana starego sprzętu na nowy. Często taki proces ma miejsce w firmach. W przypadku zmiany adresu do przewiezienia jest na ogół więcej rzeczy niż w przypadku wymiany częściowej na nowy. Potem należy sobie uświadomić, czy ktoś ma zamiar wszystko spakować sam, czy też nie?

Wybór dobrej firmy

Skoro już cel został ustalony, to czas najwyższy na to, aby znaleźć dobrą firmę, która przykładowo organizuje przeprowadzki w Gdańsku. Biorąc pod uwagę dobre marki, należy sprawdzić, czy dana firma dojeżdża do wybranego przez nas miejsca. W obrębie jednego miasta nie będzie problemu, ale co, jeżeli zamierzamy przeprowadzić się do innego miasta lub nawet za granicę? Jest to jedno z podstawowych pytań, jakie należy zadać już na samym początku.

Jeżeli odległość od punktu A do punktu B jest znaczna, z góry należy zapytać o cenę. Może nie będzie ona należała do niskich, ale należy mieć jej świadomość. Po drugie – już wspomniana cena. Firmy przeprowadzkowe nie tylko liczą sobie za kilometry, ale także za wnoszenie/znoszenie oraz układanie w samochodzie. Ile takie coś kosztuje? Warto także się tego dowiedzieć. Przy tej okazji, podczas wstępnej rozmowy można zawsze poprosić o szacunkową wycenę.

Dodatkowe usługi

Społeczność chce znać także dodatkowe usługi poszczególnych firm jak chociażby możliwość załatwienia materiałów do pakowania. Kartony, folie bąbelkowe, taśmy klejące, papier – to podstawa, jeżeli chodzi o przeprowadzkę w Gdańsku, czy też w innym mieście. Nie każdy ma możliwość załatwienia takich materiałów, dlatego należy zapytać firmę, np. Liderpak o taka pomoc.

Wśród innych usług jest także możliwość pomocy przy pakowaniu mebli i innych rzeczy. Nie tylko, jeżeli chodzi o umieszczenie ich w kartonach, ale również o ich rozkręcenie. Nie każdy ma do tego dar lub nawet ma na to czas. Zawsze można więc skorzystać z dodatkowych usług w firmie przeprowadzkowej.

Nikt nie powinien także zapomnieć o tym, aby ustalić z firmą czas przeprowadzki. W szczególności, jeżeli komuś zależy na czasie. Warto z góry sprawdzić, czy dana firma będzie miała czas w danym momencie, aby być pewnym tego, że cały proces będzie mógł się odbyć bez żadnych nerwów, które zawsze mają miejsce.

Liderpak
Artykuł powstał we współpracy z firmą liderpak.pl