Niezbędny ekwipunek, który warto zabrać ze sobą w każdą podróż

Niezbędny ekwipunek, który warto zabrać ze sobą w każdą podróż

23 marca, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Do każdego wypadu warto się odpowiednio przygotować – bez względu na to, czy jedziemy gdzieś tylko na jeden dzień, czy może na tydzień lub dwa. Co warto zabrać ze sobą, wyjeżdżając?

1. Wygodny plecak lub torba

W zależności od długości wyjazdu, a także preferencji – można spakować się w plecak lub torbę podróżną. Aby zapewnić sobie niezawodność w trasie, wygodę, a także pojemność, należy wybrać produkt znanej i cenionej firmy, na przykład New Balance. W ten sposób można zapewnić sobie odpowiednią jakość i gwarancję, że plecak lub torba przetrwa całą podróż bez uszkodzeń. Jeśli planujesz nieco dłuższą podróż lub chcesz zabrać ze sobą znaczną ilość drobnych przedmiotów, zwróć uwagę, by wybrany przez Ciebie produkt posiadał choć kilka mniejszych przegródek. To pozwoli uniknąć nerwowych poszukiwań ładowarki czy innego drobiazgu w czeluściach torby sportowej lub plecaka.

2. Odzież wierzchnia

Pamiętaj, że nawet jeśli pogoda w dniu Twojego wyjazdu wydaje się być sprzyjająca, wcale nie musi taka pozostać aż do ostatniego dnia podróży. Dlatego też koniecznie zabieraj na krótsze czy dłuższe wyjazdy kurtkę, najlepiej wykonaną z nieprzemakalnego materiału. Dzięki temu żaden deszcz nie będzie Ci straszny!

3. Okulary przeciwsłoneczne

Jeśli planujesz spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu, dobrym pomysłem może być również zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych. Dzięki nim zachowasz komfort również podczas spacerów w pełnym słońcu i przy dłuższej ekspozycji na promieniowanie. Pamiętaj jednak, aby wybierać modele wyposażone w filtr UV: tylko dzięki niemu Twoje oczy będą chronione.

4. Dokumenty, ładowarka, karty lub gotówka

To absolutny must have każdej podróży. Dzięki ładowarce napełnisz baterię smartfona, dokumenty zawsze warto mieć przy sobie (na przykład na wypadek kontroli lub konieczności skorzystania z pomocy lekarskiej czy wizyty na komisariacie policji). Jeśli chodzi o formę płacenia za wydatki w podróży – wybierz formę, która bardziej Ci odpowiada. Zarówno zabranie karty płatniczej, jak i gotówki, ma pewne wady i zalety, które warto rozważyć przed rozpoczęciem podróży.

5. Wygodne obuwie

Bez względu na to, czy wybierasz się nad morze, w góry, czy na weekendowy wypad do przyjaciół lub rodziny, warto zabrać ze sobą wygodne buty. Wybierz sneakersy New Balance lub komfortowe trampki i nie martw się bólem stóp w trasie! Jeśli dobrze dopasujesz model tych pierwszych, zyskasz również pewność, że Twoje stopy są odpowiednio chronione przed wstrząsami wynikającymi z nierówności podłoża. Tym samym ograniczasz ryzyko, że dojdzie do zwichnięcia kostki czy innego przykrego urazu w trakcie podróży.

6. Wygodna odzież

Gdziekolwiek jedziesz, nie możesz zapominać również o wygodnych ubraniach, dzięki którym trasa stanie się znacznie łatwiejsza. Postaraj się zabrać elementy odzieży, które pozwolą Ci stworzyć rozmaite stylizacje: od codziennych, przez sportowe, aż po eleganckie.

Powyższe wyliczenie nie zawiera wszystkich przedmiotów, które mogą okazać się przydatne w podróży. To jedynie najistotniejsze rzeczy, które przydadzą się zawsze.