Mi Band czy Mi Watch

Mi Band czy Mi Watch

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Xiaomi to marka, która słynie nie tylko ze smartfonów dobrej jakości w stosunku do ceny, ale również niedrogich urządzeń przeznaczonych do monitorowania aktywności fizycznej. Mi band czy Mi Watch? Który z nich wybrać?

Mi Band vs Mi Watch – pierwsze starcie

Od wielu lat obserwujemy, że rynek smartwatchy kwitnie. Trudno się dziwić. Te niewielkie gadżety są niezbędne podczas treningu. Pozwalają śledzić aktywność, informując o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, a także dają możliwość mierzenia tętna czy saturacji krwi. Obecność konkretnych funkcji zależy od modelu, na który ostatecznie się zdecydujemy.

W ofercie Xiaomi znajdziemy Mi Band oraz Mi Watch. Już na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że mamy do czynienia z zupełnie innymi urządzeniami. Pod względem wizualnym nie łączy ich nic. Fitnessowa opaska niezmiennie od lat jest w kształcie pastylki z gumowym paskiem. Natomiast Mi Watch ma okrągłą kopertę. Pastylka jest lżejsza i waży niecałe 13 gramów, a Mi Watch 32 g bez paska.

Najnowszy model Xiaomi Mi Band 6 wyposażono w bardzo dobry 1,56-calowy ekran AMOLED, 326 PPI. Mi Watch również otrzymał ten sam wyświetlacz, ale o przekątnej 1,39-cala i rozdzielczości 454 x 454 pix. Wyświetlane treści są czytelne i ostre. Dodatkowo ekran zapewnia widoczność nawet w dużym świetne, dobre kąty widzenia, a także nasycone kolory. Na korzyść zegarka przemawia automatyczny system dostosowywania jasności. W opasce musimy to robić manualnie za pomocą 5-stopniowej skali.

Mi Band vs Mi Watch – funkcje

Zakup opaski lub inteligentnego zegarka uzależniony jest przede wszystkim od funkcji, jakie oferuje. Xiaomi Mi Watch pozwala śledzić do aż 117 zajęć sportowych. Dokładnie jest to 17 profesjonalnych trybów sportowych oraz 100 rozszerzonych.

Natomiast Mi Band 6 ma 30 trybów sportowych do wyboru. Oba urządzenia informują o przebytym dystansie, liczbie spalonych kalorii oraz czasie trwania treningu. Zarówno zegarek, jak i opaska mają bogaty pakiet czujników. Oba urządzenia umożliwiają sprawdzenie tętna, poziomu natlenienia krwi, a także poziomu zestresowania.

Mi Band czy Mi Watch?

Mi Band czy Mi Watch? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy wolą opaski, inni stawiają na inteligentne zegarki. Niezależnie od tego, który sprzęt wybierzemy, mamy pewność, że jest on solidnie wykonany i spełni oczekiwania większości użytkowników.

Świadczy o tym, chociażby sukces opasek, które w ekspresowym tempie zyskały rzeszę zwolenników. Nic dziwnego. Mi Band 6 to bardzo wygodna opaska fitnessowa, która oferuje wszystko, czego nam potrzeba do monitorowania i analizowania treningu.

Natomiast Xiaomi Mi Watch to bez wątpienia jeden z ciekawszych zegarków, dostępnych na rynku. Urządzenie jest bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze, działa bez zarzutu i może pochwalić się dobrym ekranem oraz baterią. Nie powoduje żadnego dyskomfortu, więc spokojnie można nosić go na ręku przez cały dzień. Warto dodać, że poza tym modele, Xiaomi oferuje również tańszą wersję, a mianowicie Mi Watch Lite.

mimarkt.pl
Artykuł na podstawie: mimarkt.pl