Jakie narzędzia potrzebujemy do naszego ogrodu?

Jakie narzędzia potrzebujemy do naszego ogrodu?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Odpowiedź na pytanie „Jakich narzędzi potrzebujemy do naszego ogrodu?” to odpowiedź dość złożona, ale prawdą w tym wszystkim jest głównie to, że typowy ogrodnik chce w czasach obecnych mieć to maksimum wygody i na dokładkę nie myśleć o zbyt wielu sprawach. Dlatego opcja taka jak system zraszający przydaje się i to z wielu przyczyn.

Czy system zraszający w niewielkim ogrodzie ma sens?

Może i system zraszający znajdujący się jakieś trzydzieści centymetrów pod poziomem gruntu trudno nazwać narzędziem, ale tego typu opcja ma sens, bo nie ciągamy za sobą węża ogrodowego i to tak by uniknąć złamania pewnych delikatnych roślin, czyli takie ciąganie jest i czasochłonne i męczące. Na dokładkę wąż ogrodowy trzeba rozprostowywać, bo jeśli zbytnio się zagnie, to woda leci słabo lub nie leci.

Taki podziemny system zraszający też ma swoje wady, bo woda nie może w nim zostać, wtedy gdy już nadejdą te zimowe mrozy, bo wtedy węże znajdujące się pod ziemią mogą popękać, ale tę wodę przed początkiem zimy można wydmuchać kompresorem i to nie jest praca na cały dzień. Natomiast sam tego typu system to narzędzie idealne, bo raz odkręca się wodę i polewany jest cały ogród.

Czy ogrodnicze narzędzia akumulatorowe to przyszłość?

Kiedyś opcja taka jak ogrodnicze narzędzia akumulatorowe była opcją nie dostępną, ale obecnie nikt nie bawi się w przycinanie żywopłotu za pomocą spalinowej piły łańcuchowej, bo taka piła jest zbyt masywną i mało bezpieczną.

Zdecydowanie lepsze są te elektryczne nożyce do żywopłotu, bo one to i niesamowicie lekka mała opcja i ta nieco cięższa, która pracuje nieco dłużej po naładowaniu akumulatora do pełna. Ten konkretny sprzęt pracuje ciszej od spalinowej pilarki łańcuchowej i co najważniejsze nie ciągnie się za sobą kabla po całym ogrodzie.

Dlatego wielu ogrodników amatorów preferuje tego typu rozwiązania. Innym z tych przydatnych sprzętów jest elektryczna pilarka akumulatorowa na wysięgniku stworzona po to, by przycinać gałęzie drzew z poziomu gruntu. Istnieją też wersje spalinowe tego narzędzia, ale one pracują zbyt głośno i dlatego te modele wypierają wersje akumulatorowe, które są cichsze i znacznie bardziej poręczne i co najważniejsze w ich przypadku nie trzeba kupować paliwa.

Czy zwyczajny wózek ogrodniczy to przydatne narzędzie?

Wózek ogrodniczy o czterech kołach używany do transportu doniczek, worków z ziemią i kostki brukowej jest niezwykle przydatnym. Mowa tu dokładnie o tym, że po zruszonej ziemi na grządce trudno przejechać typową taczką, bo taczka ma tylko jedno koło, które na dokładkę jest też i tym znacznie obciążonym, a taki wózek ma ich cztery, czyli ciężar ładunku na nim rozkłada się aż na cztery koła, co ma znaczenie, tam, gdzie ziemia jest grząska.

Równie wiele znaczy też i to, że da się go wygodnie ciągnąć i to w pozycji wyprostowanej, czyli w porównaniu z typową taczką jest znacznie wygodniejszym. Da się go też znacznie bardziej obciążyć, czyli nawet czymś, co waży niemal trzysta kilogramów i co najistotniejsze jest przestrzeń ładunkowa to niemal idealny prostokąt i dlatego bez trudu da się nim przewieźć znaczną ilość szarej granitowej kostki.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklep.wolf-garten.pl