Jak wygodnie i nowocześnie urządzić nasz salon?

Jak wygodnie i nowocześnie urządzić nasz salon?

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Pokój dzienny, czy też inaczej mówiąc salon, jest wizytówką każdego domu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z mieszkaniem, czy też domem — to pomieszczenie jest w stanie dużo powiedzieć o właścicielach. Warto więc w odpowiedni sposób je urządzić. Jak wygodnie i nowocześnie urządzić nasz salon? Oto kilka podpowiedzi, które pomogą nam znaleźć ciekawe inspiracje.

Zaczynamy aranżację salonu

Wszystko musi być przemyślane, abyśmy mogli cieszyć się funkcjonalnym pomieszczeniem. Aranżację pokoju dziennego w pierwszej kolejności musimy przemyśleć, aby wiedzieć, jakie funkcje ma spełniać to pomieszczenie. To nie tylko miejsce służące odpoczynkowi, ale również oglądaniu telewizji, graniu, jedzeniu, przyjmowaniu gości, czy też spaniu. I to nie tylko wtedy, kiedy mamy do czynienia z wielkim salonem.

Często pokój dzienny w mieszkaniu spełnia kilka tych funkcji w jednym momencie. Urządzenie salonu w taki sposób, aby był funkcjonalnym pomieszczeniem, będzie nie lada wyzwaniem. Damy sobie z nim radę, jeżeli wszystko dobrze zaplanujemy.

Centralne miejsce

Salon jest centrum każdego domu. Mówi się, że kuchnia jest sercem, ale to dookoła centrum kręci się wszystko, często wpływając na nasze poszczególne aspekty życiowe. Starajmy się umieścić salon w takim miejscu, które będzie łatwo dostrzegalne od wejścia. Chociaż pamiętajmy o tym, aby nie stało ono na środku ciągu komunikacyjnego.

Salon może być połączony z aneksem kuchennym, ale nie może stanowić pomieszczenia przechodniego. Unikajmy czegoś takiego jak przechodzenie z salonu do sypialni dorosłych, dzieci itd. Lepiej pozostawić to pomieszczenie niezależne od innych pokojów. Chyba że mowa jest tutaj o przejściu na taras, to mamy do czynienia z zupełnie inną sprawą.

Pamiętajmy również o tym, aby w pokoju dziennym zapewnić sobie swobodny ciąg komunikacyjny. Ustawiając meble, zapewnijmy sobie możliwość swobodnego przejścia obok nich. Przy sofie pozostawmy nieco wolnego miejsca, aby móc ze spokojem wyciągnąć nogi do przodu po wyjątkowo męczącym dniu w pracy. Przy szafie pozostawmy nieco miejsca, aby móc otworzyć drzwi, czy też rozsunąć je na boki.

Nowoczesny salon

W zdecydowanej większości przypadków nowoczesny salon to taki, który kojarzony jest ze stylem minimalistycznym. Chociaż nie zawsze tak musi być. Istnieje wiele odmian stylu nowoczesnego, który pozwala np. na wprowadzenie klimatycznych ozdób do domowych wnętrz. Podczas urządzania salonu wybierzmy taki motyw, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Pamiętajmy o tym, że jest to przestrzeń, gdzie będą przebywać wszyscy domownicy — nie tylko mama lub tata.

Warto uwzględnić opinie innych, aby stworzyć klimatyczne pomieszczenie, gdzie będzie nam się przyjemnie przebywało. Dla każdego coś miłego. W centrum salonu będzie stała sofa/narożnik, a reszta mebli powinna być ustawiona względem mniej. Nowoczesny styl to doskonała propozycja, która jest na tyle uniwersalna, że przez długi czas nie będziemy musieli myśleć o zmianie wystroju wnętrz. W ten sposób zadbamy o swój salon.

Więcej informacji znajdziecie na sonik.elblag.pl