Jak wybrać tablet dla dziecka

Jak wybrać tablet dla dziecka

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Tablet to niezwykle funkcjonalne urządzenie, które nadaje się zarówno do nauki, jak i rozrywki. Z tego względu będzie świetnym gadżetem dla najmłodszych. Jaki wybrać tablet dla dziecka? I na co zwrócić szczególną uwagę?

Jak wybrać tablet dla dziecka?

Niezależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko, tablet pełni funkcję rozrywkową. W końcu nic nie absorbuje dziecka tak, jak oglądanie ulubionego serialu. Urządzenie docenia się przede wszystkim podczas długich podróży autem, kiedy dziecko szybko się nudzi, a bajki są ostatnią deską ratunku. Co prawda, wciąż rodzice są przeciwni dawaniu tabletu dziecku.

Warto jednak podkreślić, że sprzęt można wykorzystać nie tylko do zabawy, ale również w do nauki. Istnieje mnóstwo gier, które pomagają w nauce matematyki, języka obcego czy rozwijają zdolności motoryczne. Natomiast dostęp do Internetu pozwala starszakom, starsze wyszukać potrzebne materiały do szkoły, przeczytać lekturę czy zrobić na nim prezentację na zaliczenie. Jak wybrać tablet dla dziecka.

Dobierz tablet do wieku dziecka

Wybierając tablet dla swojej pociechy, zwróć uwagę na to, aby był on dostosowany do wieku dziecka. U małych dzieci najlepiej sprawdzą się niedrogie modele, ponieważ maluchom często zdarza się zapomnieć o tym, aby ostrożnie korzystać z urządzenia. Dobrze, aby sprzęt miał możliwość wykonania rysunku za pomocą rysika, a także umożliwiał granie w proste gry, które pozwolą na oswojenie się malucha z innowacyjną technologią. Z kolei dzieci w wieku szkolnym mają już nieco większe wymagania. Tablet służy nie tylko do zabawy, ale do nauki.

Dlatego urządzenie powinno być wydajne, aby umożliwić zainstalowanie i sprawne używanie aplikacji. Sprawdzi się tu każdy model iPad’a. Dla nieco bardziej wymagających uczniów, szczególnie tych, którzy mają styczność z programami graficznymi, obróbką wideo, Apple przygotowało iPad’a Pro. Co prawda, to drogi sprzęt, ale dla małego informatyka stanowi doskonałe wsparcie w nauce i zdobywaniu nowych umiejętności.

Wybierz odpowiedni rozmiar

Idealnym wyborem dla maluszków będzie Apple iPad mini 5. To kompaktowy odpowiednik klasycznego iPad’a. W przypadku podróży autem jest niezastąpiony! Natomiast u starszych dzieci tablet powinien mieć ekran o przekątnej minimum 7-cali. Takich rozmiarów wyświetlacz zagwarantuje komfortowe korzystanie z urządzenia. Dla starszaka można pokusić się o 10-calowy ekran. Pamiętaj, że im większy ekran, tym większa waga sprzętu. Jeśli dziecko ma nosić urządzenie do szkoły, to większych gabarytów tablet, może być dla niego zbyt ciężki.

Weź pod uwagę wydajność

Niezwykle ważna jest wydajność, która zapewnia szybką i płynną pracę na urządzeniu. Koniecznie zwróć uwagę na procesor, a także pamięć RAM. Im większe wymagania, tym procesor powinien być lepszy, a pamięć RAM większa. Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do oglądania filmików czy grania w proste gry, spokojnie wystarczy tablet o pamięci 2 GB RAM. Jeśli ma służyć do celów edukacyjnych i rozrywkowych, co wiąże się z pobieraniem wielu aplikacji, postaw na produkt, który ma co najmniej 3 GB pamięci RAM.

Informacje zaczerpnięte z: idream.pl