Jak wybrać dobrą hurtownię obuwia dla naszego sklepu?

Jak wybrać dobrą hurtownię obuwia dla naszego sklepu?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Zakładasz sklep obuwniczy i nie wiesz, jak wybrać najlepszą hurtownię? To ważna decyzja, która częściowo może zaważyć na sukcesie twojej firmy, dlatego warto ją poprzedzić solidną analizą. Dobra hurtownia obuwia powinna oferować atrakcyjne ceny, szeroki, jakościowy asortyment i profesjonalną obsługę. Czym jeszcze powinniśmy się kierować?

Załóżmy, że sklep obuwniczy jest spełnieniem twojego marzenia, pasji lub po prostu najlepszym pomysłem na biznes. Jego otwarcie poprzedziłeś solidną analizą rynku. Wiesz, czym się wyróżniasz, czego brakuje na rynku, na co jest popyt, w jaki sposób będziesz konkurował z innymi graczami w branży. Inwestujesz w swoją firmę sporo pieniędzy, więc na pewno nie chcesz popełnić błędu na podstawowym etapie, jakim jest zapewnienie asortymentu do twojego sklepu. Jest kilka podstawowych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Hurtownia obuwia a jakość oferty

Wybierając dostawcę butów, skup się przede wszystkim na produktach, które oferuje. Sprawdź, jak długo dana hurtownia obuwia działa na rynku. Będzie to najlepszym dowodem na doświadczenie w branży obuwniczej. Jeśli jest ono wieloletnie, możesz mieć pewność, że firma wie, jak dobierać ofertę i podpisuje umowy ze sprawdzonymi producentami. Zwróć uwagę, z jakimi markami współpracuje dostawca. Czy są one uznane na rynku i rozpoznawalne? Czy wzbudzają zaufanie klientów?

Pamiętaj, że dobra hurtownia obuwia zapewnia stały dopływ nowych i przede wszystkim modnych produktów w kolekcjach, śledzi preferencje konsumentów i jest na bieżąco ze światowymi trendami. Współpraca z doświadczonym hurtownikiem oznacza zdjęcie z barków wielu problemów związanych np. z płynnością dostaw czy jakością zamawianych butów. Kupując towar w takiej hurtowni, nie będziesz musiał długo czekać na dostawę, ponieważ nawet w przypadku braków magazynowych, będzie ona w stanie szybko uzupełnić asortyment.

Profesjonalna obsługa

To bardzo ważny element, zwłaszcza jeśli chodzi o stałą współpracę z dostawcą. Solidna hurtownia obuwia ma jasne i przejrzyste procedury zamówień, płatności oraz zwrotu towarów. Zatrudnia także profesjonalnych pracowników, którzy w razie potrzeby będą służyć fachową pomocą. Na te elementy warto zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretnego dostawcę. Rozważ również postawienie na hurtownię online. To dobre rozwiązanie w czasach, gdy wiele firm przechodzi na internetowy tryb sprzedaży. Jest to niezwykle wygodna opcja, która umożliwi ci zamówienie towaru o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu.

Rozsądne ceny

Ceny hurtowe są zawsze niższe niż detaliczne, ale jeśli myślimy o długotrwałej współpracy z dostawcą, powinny być one naprawdę atrakcyjne. Zanim zdecydujesz się na konkretną hurtownię obuwia, sprawdź czy jest ona otwarta na negocjacje, zwłaszcza w przypadku stałych klientów. Oczywiście niskie ceny to nie wszystko i czasem lepiej zapłacić odrobinę więcej, ale mieć pewność, że pozostałe warunki współpracy nie będą nastręczały problemów.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z pawpol.com.pl