Jak dbać o włosy wiosną?

Jak dbać o włosy wiosną?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Wiosna to okres po zimie, po mrozach, kiedy to wszystko budzi się od nowa do życia. Każdy ma pełno chęci do działania. Często też wiele z nas postanawia zadbać o siebie i przygotować się na gorące lato. Zaczynamy ćwiczyć, stosujemy diety, dbamy o cerę i włosy. Chcemy olśniewać piękną fryzurą, nawilżonymi, gładkimi włosami, które niestety po zimie są często nieprzygotowane na nową porę roku.

Mycie włosów, czy ma duże znaczenie podczas dbania o włosy?

Bardzo duże, odpowiednie mycie włosów to tak naprawdę podstawa w odpowiednim zadbaniu o nie. Nasze włosy wyrastają ze skóry głowy, o której często zapominamy w naszej pielęgnacji. Gdy jest ona dobrze zadbana, włosy rosną szybciej, mają lepszą kondycję i są mniej łamliwe.

Trzeba odpowiednio dobierać szampony, najlepiej oczyszczające, lekkie, które delikatnie wymyją skórę i przygotują na kolejne kroki w pielęgnacji. Coraz częściej mówi się o peelingach skóry głowy, czy są potrzebne? Działają? Zdecydowanie tak. Są wręcz zbawienne dla naszych włosów zwłaszcza wiosną, może je pobudzić do życia.

Peeling oczyszcza dokładnie skalp z resztek szamponów, odżywek, masek i innych kosmetyków, które się na nie nakłada. Podczas wmasowywania tego produktu, pobudzamy też krążenie, dzięki czemu włosy rosną szybciej i gęściej. Co więcej, jest to dobre rozwiązanie dla osób z przetłuszczającymi się włosami oraz posiadającymi łupież, ponieważ peeling wykonywany regularnie pomaga w pozbyciu się tych problemów.

Co dalej z tymi włosami?

Samo mycie, nie pomoże w zadbaniu. Włosy trzeba odpowiednio nawilżyć. Po każdym myciu powinno nakładać się odżywkę, najlepiej dopasowaną do swojego typu włosów. Może to być odżywka, którą się spłukuje po kilku minutach albo taka, którą się zostawia na włosach. Nakładanie jej pomaga w odpowiednim regenerowaniu włosów, a potem ich ułożeniu.

Dodatkowo bardzo dobrze jest chociaż raz w tygodniu nakładać na włosy maskę, ponieważ ma ona mocniejsze działanie od odżywek i mocniej nawilża włosy. Dla lepszych efektów można zaopatrzyć się w maski na całą noc, które podczas snu będą pomagać w zadbaniu o nasze włosy.

Po myciu nie powinno się trzeć włosów w ręcznik, tylko najlepiej, żeby odsączyć nadmiar wody w koszulkę bawełnianą. Zapobiega to niszczeniu się włosów. Ważne jest również, aby nie chodzić spać z mokrymi włosami, ponieważ mokre włosy są o wiele bardziej podatne na zniszczenia. Jeśli nie chodzi się spać w suchych, to jednak warto lekko podsuszyć włosy i zaplątać w luźnego warkocza albo koka.

Serum, mgiełki, wcierki — warto o nich wiedzieć

Każda z nas powinna mieć serum silikonowe w swojej szafce. Można je nakładać na wilgotne, jak i na suche końcówki włosów. Działają one nawilżająco oraz ochronnie. Dzięki nim włosy lepiej znoszą ciężką pogodę, czy stylizacje.

Dla trudnych do opanowania włosów można zakupić odżywki w sprayu, które lekko je nawilżą i pomogą w ich ułożeniu. Jak najrzadziej należy używać suszarki, lokówki, czy prostownicy, ponieważ bardzo niszczą włosy, ale w momencie, kiedy jednak są one konieczne, trzeba nałożyć spray termoochronny albo inny kosmetyk zabezpieczający je przed wysoką temperaturą.

Ostatnia rzecz, o której warto wiedzieć, są wcierki. Jak sama nazwa wskazuje, wciera się je w skórę głowy. W zależności od wcierki mają one różne zastosowania, są na porost włosów, wzmocnienie, nawilżenie. Niektóre też pomagają w przetłuszczaniu się skóry głowy. Można wmasowywać je palcami albo zakupić masażer, który dodatkowo pobudzi krążenie i będzie stymulował porost włosów.

Dłuższe dni, wyższa temperatura i ładna pogoda zdecydowanie wpływają na nasze samopoczucie i chęć zadbania o swoje włosy, które dla większości z nas są bardzo ważne. Świadome dbanie o włosy wiosną przynosi niesamowite skutki, które ucieszą niejedną z nas. Pielęgnacja włosów może być przyjemna i prosta, jeśli tylko posiada się do tego odpowiednią motywację.

Więcej informacji na ziaja.com