Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej?

Dlaczego warto skorzystać z diety pudełkowej?

10 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Jedną z najbardziej popularnych obecnie diet jest dieta pudełkowa. Określenie to jest stosowane do dowożonego pod drzwi cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa daje naprawdę bardzo wiele możliwości. Przyjrzyjmy się jej trochę bliżej.

Co nam da przejście na dietę pudełkową?

Nasza dieta powinna być urozmaicona, gdyż tylko taka gwarantuje, że nasz organizm otrzyma wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jeśli przez długi czas będziemy spożywać te same produkty, szybko zaczniemy odczuwać skutki niedoboru witamin i pierwiastków mineralnych. Samodzielne przygotowanie urozmaiconych, prawidłowo zbilansowanych posiłków może być dla wielu osób za trudne. Do tego pochłonie mnóstwo czasu.

Catering dietetyczny to rozwiązanie dla osób, które chcą zdrowo i smacznie się odżywiać. Dieta pudełkowa jest układana z pomocą dietetyka. Składa się w wersji standardowej z pięciu pełnowartościowych posiłków. Ilość dań można zmienić. Odpowiednio dobrane menu pomoże utrzymać aktualną wagę, pozbyć się nadwagi czy zbudować masę mięśniową.

Jakie diety proponują firmy cateringowe?

Standardem jest ogólna dieta, która zawiera mięso, ryby, produkty mleczne, warzywa i owoce. W większości firm klienci mogą wybrać menu w wersji wegetariańskiej. Tylko niektóre z firm oferujących dietę pudełkową dają możliwość wyboru diety niezawierającej glutenu czy laktozy. Niektóre opracowują specjalne menu dla kobiet w ciąży. Klienci mają do wyboru nie tylko kilka rodzajów diet. Mogą wybrać też ich kaloryczność. Dostępne są diety pudełkowe mające 1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal i 2500 kcal. Ilość kalorii dzielona jest na pięć posiłków. Niezależnie od ilości kalorii każda dieta zawiera: białko, węglowodany i tłuszcze. W poszczególnych rodzajach diet rozkładają się one w różny sposób.

Wszystkie posiłki gotowane są ze świeżych produktach. Bardzo często wykorzystywane są sezonowe owoce i warzywa. Doświadczony kucharz bazuje na sprawdzonych recepturach, które jednak zostały unowocześnienie i dostosowane do obecnych zaleceń dietetyków i lekarzy.

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Jeśli chodzi o dietę pudełkową, to jest ona dostępna praktycznie dla wszystkich chętnych osób. Z uwag jednak na to, że nie wszystkie firmy cateringowe oferują posiłki odpowiednie dla osób o szczególnych potrzebach żywieniowych (na przykład chorych na celiakię czy cukrzycę), przed złożeniem zamówienia warto upewnić się, czy wybrana firma oferuje diety pudełkowe specjalne. Z diety pudełkowej najchętniej korzystają osoby, które chcą się zdrowo odżywiać, ale nie mają czasu na przygotowywanie takich posiłków. Chętnie korzystają z nich także sportowcy oraz osoby, które nie wiedzą jak komponować posiłki tak, aby rzeczywiście były zdrowe.

Osoby odchudzające się nie są jedynymi osobami, które obecnie stosują dietę pudełkową. Z tego rozwiązania chętnie korzystają osoby nieumiejące gotować oraz ci, którzy chcą się odżywiać zdrowo i smacznie. Dieta pudełkowa to oszczędność czasu, wygoda i możliwość zapewnienia sobie pełnowartościowych posiłków.

Artykuł powstał we współpracy z DietyZChatki.pl