Dlaczego Mazury to dobry kierunek na jesienny urlop?

Dlaczego Mazury to dobry kierunek na jesienny urlop?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Wraz z zakończeniem sezonu letniego wiele turystycznych miejscowości zamiera, oczekując nadejścia nowego sezonu wiosenno-letniego. Czy to oznacza, że jesienią nie można już nigdzie wyjechać? Czy nie ma takich miejsc, gdzie również w okresie jesiennym można fantastycznie spędzić czas? Oczywiście, że są takie miejsca i z całą pewnością znaleźć je można na Mazurach.

Mazury na jesień

Mazury jesienią można zobaczyć w zupełnie innej odsłonie. Barwnej, kolorowej, żywej. Może i nie mamy trzydziestostopniowych upałów, ale to nie oznacza, że na Mazurach poza sezonem letnim można się nudzić. Oczywiście, że nie, czego dowodem jest, chociażby miejscowość Giżycko. Jedno z najpopularniejszych miast, gdzie na turystów czeka nie tylko szereg atrakcji, ale również doskonała baza noclegowa.

Osoby samotnie podróżujące, młode pary, rodziny z dziećmi, emeryci i jeszcze wiele innych osób bez problemu znajdą odpowiednią ofertę dla siebie, dzięki czemu spędzą oni fantastycznie spędzić czas. Jeżeli chodzi o placówki hotelowe, to wiele z nich działa przez całą jesień, do tego oferując wiele korzystnych promocji cenowych.

Czasem można zapłacić za dobę hotelową jeszcze niższe pieniądze, a do tego można załapać się jeszcze na dodatkowe atrakcje oferowane przez sam hotel na Mazurach. Jak więc widać miejsce noclegowe uda się znaleźć bez najmniejszego problemu.

Plan na działanie

Skoro wybraliśmy już dobry hotel na Mazurach dla siebie i dla swojej rodziny, należy zaplanować czas, aby nikt się nie nudził. Na Mazurach jest wiele lasów. Nawet dookoła tak popularnej miejscowości, jak Giżycko. Jeżeli ktoś wejdzie na szlaki turystyczne, które wyznaczone są nie tylko na mapach, ale również w samym mieście bez trudu można odnaleźć wiele wskazówek, to dojdzie do pięknych lasów, gdzie znaleźć można wiele cennych skarbów, jak chociażby…grzyby. Czy zbieranie grzybów w okresie jesiennego urlopu nie przystoi?

Oczywiście, że nie. Grzyby zawsze będzie można wykorzystać, chociażby w domu do zasuszenia do bigosu, więc bez problemu można wybrać się na taki spacer, aby móc znaleźć wyjątkowo piękne i cenne okazy. A może podczas takiego spotkania dane będzie spotkać jakieś wspaniałe zwierzęta leśne? Zobaczenie na żywo wiewiórki, sarenki lub innego zwierzaka to niesamowite przeżycie.

Atrakcje dla turystów

W Giżycku znaleźć można kilka ciekawych atrakcji. Wśród nich znajduje się, chociażby most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Dlaczego jest on tak ważny? Ponieważ on jako jedyny w Europie obraca całe przęsło o 90 stopni i ustawia się równolegle do nabrzeża. Taki widok na most zwodzony naprawdę zapiera dech w piersiach. Giżycko znajduje się pomiędzy dwoma najpiękniejszymi jeziorami. To właśnie na nich można zorganizować rejs statkiem lub jachtem.

Dzisiaj nie trzeba mieć do tego specjalnych papierów, ponieważ zawsze można wynająć załogę, która pokieruje wszystkim na jeziorze. Takie żeglowanie jest bardzo odprężające i fantastycznie wpływa na człowieka, dlatego koniecznie trzeba tego spróbować, będąc na Mazurach.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****