Czy znajdę w Trójmieście fajne mieszkania z rynku pierwotnego?

Czy znajdę w Trójmieście fajne mieszkania z rynku pierwotnego?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Każdy chce cieszyć się komfortem, jaki daje nam własne mieszkanie. Jeśli kiedykolwiek wynajmowałeś mieszkanie, dobrze wiesz, że wiąże się to z pewnymi niewygodami, choć trzeba powiedzieć, że wynajem ma też swoje plusy. Jeśli stoisz właśnie przed decyzją o zakupie nieruchomości na własne potrzeby, dobrze się zastanów, co rzeczywiście spełni Twoje oczekiwania.

Mieszkania od dewelopera w Trójmieście

Czego innego potrzebuje rodzina z dziećmi, a czego innego młoda para, która większość czasu spędza w pracy, czyli poza domem. Dużą popularnością cieszą się mieszkania w Trójmieście. Ten region jest bardzo atrakcyjny pod wieloma względami.

Mieszkanie w pobliżu morza ma swój urok. Właśnie z tego powodu ceny za metr kwadratowy są dosyć wysokie, jednak rosną nie tylko ceny mieszkań, ale wielu innych towarów, a także nasze pensje, dlatego raczej nie możemy się spodziewać tego, że na rynku nieruchomości będzie bardzo dużo okazji cenowych. Znacznie lepiej jest znaleźć mieszkanie, które będzie spełniało nasze potrzeby i będzie położone w atrakcyjnej dla nas lokalizacji. Taki codzienny komfort jest znacznie ważniejszy niż niska cena. Warto poszukać mieszkań od dewelopera.

Nieruchomości z rynku pierwotnego

Rynek pierwotny charakteryzuje się przede wszystkim tym, że budynki mieszkalne lub zabudowy jednorodzinne są budowane w ciekawych miejscach i z wysokiej jakości materiałów. Nowe budownictwo jest estetyczne i przyciąga uwagę. Wnętrze możemy wykończyć zgodnie z własnym wyczuciem stylu.

Szukając mieszkania, zwracamy uwagę przede wszystkim na metraż i na standard wykończenia. Niektórzy wolą mieć wnętrze wykończone pod klucz, bo chcą się szybko wprowadzić. Jeśli jednak masz trochę czasu i chęci – mieszkanie do remontu może być dobrą opcją. Idealnie jest kiedy kupujemy mieszkanie za gotówkę, ale często jeszcze finansujemy ten cel kredytem.

Mieszkanie, które jest funkcjonalne, cieszy wzrok i ułatwia codzienność. Duże okna, kuchnia połączona z salonem i minimalistyczny styl to coś, co zachęca do zakupu. Nie lubimy mieszkań zagraconych, bo kiepsko wtedy uchwycić ich potencjał. Właśnie dlatego kupowanie od dewelopera jest korzystne.

Mieszkanie w dobrej cenie dopasowane do potrzeb

Zawsze możemy próbować negocjować cenę, ale pamiętajmy również, że dokonując transakcji na rynku pierwotnym, oszczędzamy 2% na podatku od czynności cywilnoprawnych. To opłata, którą reguluje się u notariusza w przypadku kupowania mieszkania z rynku wtórnego.

Trzeba przyznać, że szukanie nieruchomości może być ekscytujące. Często jednak liczymy na to, że uda nam się znaleźć mieszkanie w bardzo przystępnej cenie. Jeżeli dysponujemy gotówką mamy duże pole do negocjacji. Wielu sprzedawców nieruchomości preferuje klientów z gotówką, ponieważ cała transakcja przebiega znacznie szybciej. Oczekiwanie na decyzję z banku i załatwienie wszystkich formalności kredytowych jest czasochłonne. Poświęć więc odpowiednio dużo czasu na znalezienie mieszkania, które będzie świetnie położone i spełni potrzeby Twoje i Twojej rodziny.

Artykuł powstał we współpracy z deweloperem Humbaka.pl