Ciekawe połączenia butów z różnymi fasonami spódnic

Ciekawe połączenia butów z różnymi fasonami spódnic

14 marca, 2021 12 przez Doradca Filmowy

Spódnica, jako nieodzowny element damskiej garderoby, coraz częściej komponowana jest wraz z innymi dodatkami, w celu podkreślenia stylu. Istnieje kilka podstawowych rodzajów spódnic. W zależności od długości i fasonu bardzo istotny jest dobór odpowiedniego obuwia. Spódnica przykuwa uwagę do nóg, ładnie je eksponując, tym samym od razu zwraca się uwagę na obuwie, bardziej niż w przypadku założenia spodni. Jakie buty dobrać do spódnicy oraz w jaki sposób możemy eksperymentować z takim połączeniem, aby nie popełnić modowej wpadki?

Długość spódnicy a dobór obuwia do spódnicy

Pierwszym opisywanym rodzajem spódnicy jest mini. Jest ona krótka, dzięki czemu z łatwością możemy dobierać do niej obuwie. Albowiem do tej długości idealnie będzie pasować obuwie zarówno na płaskim, jak i wysokim obcasie. Jeżeli natura nie obdarzyła nas długimi nogami i wysokim wzrostem, płaskie obuwie w przypadku spódnicy mini również nie zaszkodzi. Nasze nogi mimo wszystko będą się idealnie prezentować. Buty do spódnicy mini powinny być wygodne. W przypadku jeansowej mini możemy nawet postawić na sportowy styl, dobierając takie samo sportowe obuwie. Całość będzie wyglądała nadal bardzo kobieco. Latem warto postawić na sandałki bądź buty na koturnie.

Kolejnym rodzajem są spódnice o średniej długości mniej więcej do kolan. Zakładamy je zwykle do pracy bądź na spotkania, ponieważ posiadają odpowiednią klasyczną długość. Przy tego typu spódnicach warto postawić na nieco wyższy obcas, ponieważ istnieje ryzyko optycznego skrócenia nóg przy wyborze obuwia na płaskim obcasie. Coraz bardziej popularne spódnice midi sięgają do połowy łydki oraz ładnie wyglądają z czółenkami, oraz szpilkami. Im dłuższa spódnica, tym bardziej warto postawić na wysoki obcas, aby nasza sylwetka wyglądała lekko, a nogi były optycznie wysmuklone i zgrabne. Najdłuższa ze spódnic, to fason maxi. Jeżeli nie jesteśmy wysokie, najbardziej odpowiedni wybór obuwia obejmuje takie na obcasie. Szpilki bądź koturny odpowiednio zadbają o całość stylizacji.

Rodzaj sylwetki a obuwie do spódnicy

W przypadku kobiet wysokich i szczupłych do każdego rodzaju spódnic warunkowanego ich długością będą pasować zarówno buty na wysokim obcasie, jak i te na płaskim. Posiadając wysoką sylwetkę i długie nogi, możemy zdecydować się nawet na sportowe obuwie do długich spódnic. Cała stylizacja powinna być w jednym tonie, aby poszczególne elementy ubioru nie gryzły się ze sobą. Da nam to gwarancję stylowego wyglądu. Decydując się na obuwie sportowe jako buty do spódnicy, warto wprowadzić luźne elementy na górną część ubioru, na przykład modny żakiet czy kardigan, aby całość nie była zbyt przytłaczająca i nie odbiegała za bardzo od ogólnego charakteru ubioru. Jeżeli posiadamy niski wzrost lub kilka zbędnych kilogramów, warto zdecydować się na sportowe buty jedynie do spódniczki mini, która eksponuje większą partię nóg. W przypadku dłuższych spódnic, szpilki lub koturny pomogą sprawić, że sylwetka będzie wydawać się lekka i bardziej wysmuklona.