Aranżacja nowego mieszkania — samodzielnie czy z projektantem?

Aranżacja nowego mieszkania — samodzielnie czy z projektantem?

11 grudnia, 2021 0 przez Doradca Filmowy

Po zakupie mieszkania nastaje czas wystroju wnętrza. Każdy w początkowej fazie myślenia koncepcyjnego nad aranżacją oddaje wodzy fantazji. Jednak po chwili przemyśleń zadajemy sobie pytanie, czy aranżacja wnętrza to aby na pewno rzecz, tak mało skomplikowana, aby zrealizować ją samodzielnie? Czy może wykończenie wnętrza powinno być zaprojektowanie i przeprowadzone pod okiem profesjonalisty?

Aranżacja mieszkania z projektantem

Kiedy już udało nam się podpisać akt notarialny i zdobyliśmy klucze do naszego wymarzonego mieszkania, zaczynamy wertować dziesiątki katalogów z płytkami ceramicznymi, armaturą, meblami, tapetami, dywanami, podłogami i wszystkimi dodatkami, jakie tylko, byli w stanie wyprodukować polscy i zagraniczny producenci.

Niestety, jeżeli nie posiadamy drygu artystycznego, który pozwoli nam na połączenie różnych tekstur z różnymi kolorami, tak aby odpowiadał naszej wizji albo naszemu charakterowi, potrzebować będziemy architekta wnętrz.

Kim jest architekt wnętrz?

Architekt wnętrz, to absolwent architektury na wydziale budownictwa. To osoba odpowiedzialna za dopasowanie koncepcyjne wszystkich elementów dekoracyjnych w mieszkaniu. Architekt wymierza odległości, liczy metry kwadratowe, wskazuje kolory i proponuje materiały po to, aby wszystkie elementy układanki pasowały do siebie perfekcyjnie. Zatrudniając projektanta mamy stuprocentową pewność, że wykończenie wnętrza będzie oryginalne i szyte na naszą miarę.

Wystrój mieszkania w systemie gospodarczym

System gospodarczy polega na dopasowywaniu i kolekcjonowaniu elementów wystroju wnętrz w momencie, kiedy są na to fundusze albo kiedy jest zapotrzebowanie na dany element. Warunkiem tego rozwiązania jest brak goniących terminów. W taki sposób aranżacja wnętrza może być rozłożona na miesiące albo i lata. W taki sposób każdy przedmiot w domu będzie posiadał swoją indywidualną historię, przez co mieszkanie otrzyma wartości duchowej. W końcowym rozrachunku otrzymujemy przemyślane rozwiązania, które nie uderzy mocno po kieszeni.

Jak wystroić samodzielnie mieszkanie?

Podczas wielodniowej analizie nad produktami, jesteśmy w stanie wyszukać odpowiednie okazje zakupowe, które idealnie przypasują do nas swoją ceną i produktem. W wielu kwestiach mogą wspomóc nas rodzina i przyjaciele. Jeżeli stawiamy sobie daleki deadline na wykończenie mieszkania, to jesteśmy w stanie przebyć kilka remontów u rodziny i tym samym zdobyć ich wyposażenie i szafki, które wymieniają na nowe.

Aranżacja wnętrza to zawsze czas, który potrzebuje dodatkowych fundusz i zaangażowania. Dzięki projektantowi wnętrz jesteśmy w stanie szybko i w miarę bezboleśnie wejść do dopasowanego mieszkania tylko pod nas. Natomiast piękno pracy samodzielnej przy wykończeniu wnętrza pozwala na naukę i skrupulatną pracę, przy której możemy stworzyć swój własny autorski projekt. Poszerzać swoje horyzonty i świetnie się przy tym bawić.

Artykuł powstał we współpracy z Flize-gres.pl